Vælg dato: 2017-05-01

Vis programmer fra kl.:
dk4FIT - dk4FRITID
Mandag d. 1. maj
04:30 (3)
05:00 (41)
05:30Inkaernes rige - (4:4)
06:30Pia Kjærsgaard
07:00Sådan kommer du i gang - saft
07:15Skyggen i dit sexliv
07:30med Benjamin
08:00 (1:4)
08:35Mørkt stof
09:05Hvordan finder jeg ud af, om mit barn er ordblind?
09:20
09:30Jagtmagasinet
Bukkejagt 2011
10:00 (2:6)
11:05
11:15Hans Heinrich Hansen
11:45
12:20Mik Schack laver… Gazpacho
12:30
13:00
13:10Turismen (3:3)
14:10Spørg om læsning
Special - (1:3)
14:35The Diner 59
15:00Gensyn med dk4
Et godt foredrag med Jens Nauntofte
15:30Gensyn med dk4
Du danske sommer - et kunstnermøde på Sophienholm
16:00Direkte
17:00Mysteriet om det bundfældede gær
17:30Europas skæbne - Christian Juhl og Matlok
18:05 (1:2)
18:55 (2:2)
20:05Aarhus
20:35 (2:2)
21:05 (5:10)
22:30Børnenes Lystfisker Akademi på tur
23:00Bukkejagtens sjæl
23:30 (3)
00:00Mette Bock
Tirsdag d. 2. maj
04:30 (1:2)
05:05Bente Scavenius og Bo Tao Michaëlis
06:00
06:30Mette Bock
07:00Maskinparken - juice
07:15Skyggen i at være single
07:30med Benjamin
08:00Bukkejagtens sjæl
08:30Børnenes Lystfisker Akademi på tur
09:00Josephine Fock og Louise Schack
09:50
10:00e-Banking og sikkerhed
10:35 (3)
11:05Europas skæbne - Friis Arne Petersen og Matlok
12:10
12:20Vi skriver derhjemme
12:30Juice it up
Sæson 2 (2:2)
13:00 (2:6)
14:05
14:15 (2:2)
14:45Hvordan
Amerikanske pandekager
15:00 (41)
15:30
16:00Direkte
17:00i pagt med naturen -
17:30Port Hundested
18:05Når bare turen går hen
19:00
19:30Petra Böck, Die Paldauer m.fl.
20:05Live fra München
21:40
22:00Gensyn på dk4
Kunst i øjet - Mille Kalsmose
22:35Verdens største dieselmotor
23:05Turismen (3:3)
00:00Mysteriet om det bundfældede gær
Onsdag d. 3. maj
04:30 (2:4)
04:55Mimi Jakobsen
05:25Offermosen ved Svennum
06:00
06:25Kniv og gaffel
Cafe Dollys
07:00Safter som shots
07:15Skygger i forhold til krop og sundhed
07:30med Benjamin
08:00Børnenes Lystfisker Akademi på tur
08:30Jagt med stående hunde
09:00
09:10
09:40På vraget
10:10Om at blive ældre
10:45
10:55Leuchtturm
en kulinarisk perle -
11:20Bertel Haarder
11:55Uldfestival i Saltum
12:30Danmark - det mindst korrupte land
13:00
13:10
13:40Pernille Højmark
14:10Kung Fu
14:40Asger Muurholm
15:00Mysteriet om det bundfældede gær
15:30
16:00Hedelyngen
16:50Hvordan
Madpandekager
17:05Sommer og sikkerhed
17:30 (2:2)
18:00Mette Bock
18:30I havet
18:55Mik Schack laver… Tagliatelle
19:05Thyra Frank
19:35Gerningssteder
Pia Connie Hautrup-sagen
20:00Direkte
21:05 (3:6)
22:15Gæst Lars Salling
22:45Lisbeth Bech Poulsen og Pia Adelsteen
23:35Tysklands valg
Europas skæbne - Per Stig Møller og Matlok
 
       
dk4 | Rådmandsgade 55 | 2200 København N. | Tlf. 7025 3535
© Copyright dk4. Materialet må ikke gengives uden tilladelse.