Ved at benytte denne side er jeg indforstået med brugen af cookies.
Du kan læse mere om vores persondatapolitik (GDPR) på denne side
Accepter

Annonce

Vælg dato: 2019-11-13

Vis programmer fra kl.:
Onsdag d. 13. november
02:25Mangiando Mangiando, Greve in Chianti - Italien [=]
03:00
03:30Birgitte Raaberg
04:00organisten og kunstneren -
04:30
04:55Cock's & Cows Aarhus
05:20 (19)
05:50Tinggården, Herfølge
06:45
07:00 (7)
07:35Guldsmed
08:00Bulefiskeri (1:2)
08:30Jagtmagasinet
Ibexjagt
09:00Michael Gray (2:3)
09:20Trøffel og sortfodspølse
09:25”Det var så koldt, at karkluden knækkende” - Ingrid Nielsen fortæller
10:00Cuba med Leif Wivelsted (11)
10:20
10:30Rasmus Willig
11:00Cambodja -
11:30Maribo (1)
12:00
12:20Murer
12:40Gæst Peter Skram
13:10Ketil Urnes landsby
14:00Fra EU-modstand til nationalt kompromis - Holger K. Nielsen
15:00demokratiets krise -
15:30Rauland
16:00
16:30 (5)
17:00 (1:3)
17:25NATO-landet Tyrkiet
18:30Anna Libak - (3)
18:50
19:05Sæson 2 (35)
20:00Onsdags Bingo
Direkte
21:05 (8:10)
22:20Efterår i Dyrehaven
22:30Detlev Rünger
23:10Den vilde have
23:35
Torsdag d. 14. november
02:45
03:00
04:00Maribo (2)
04:20Fra hosekræmmere til tekstilerhverv (1:4)
04:50 (20)
05:25 (1:3)
05:55Christianshavns Historie gennem 400 år
06:30Fra malersvend til minister - Thorkild Simonsen
07:30Om Mariehøj Kirke
08:05NATO-landet Tyrkiet
09:00Hedeby
10:10Den vilde have
10:40fra ruin til kunst -
11:10Gæst Nuuradiin Hussein
11:40KOLO, Aarhus
12:15 (107)
12:45Det handler om smerte (6:6)
13:15Bo Lidegaard - (1)
13:35Vanghusene Holbæk
14:15Pia Tafdrup - ”Dronningeporten”
14:25
14:30 (1)
15:05Sæson 2 (35)
16:00Direkte
17:00den farverige maler -
17:25 (7)
18:00 (2:2)
18:30
19:20Haveselskabets Have
19:30Detlev Rünger
20:10
20:35et nyt jerntæppe? -
21:05 (1:2)
21:45
22:00 (5)
22:30
23:00
23:30Den Store Omstilling (5:11)
00:00Bloom In The Park, Malmø
Fredag d. 15. november
02:30
03:00Sølvlaks i Alaska
03:30 (107)
04:00Om Christianskirken, den danske kirke i Berlin
04:30Sean Latham (3:3)
04:55Havens design
05:20frontfigur - Preben Wilhjelm
06:20 (2:3)
06:50
07:20Old Fashioned -
07:30 (17)
08:00Katrine Faber og Aksel Striim -
08:35Lotus Turèll
09:05Restaurant Kohalen, Aarhus
09:30Atomvåbenkontrol og udenrigspolitisk overblik
10:30 (7)
11:00
11:10
11:40Stramt skal det være (1:6)
12:15Barbara Hoff Esbjørn
12:45fra modist til kunstner -
13:15Rasmus Nørlem Sørensen - (2)
13:30
13:50
13:55Ronny Grünewald
14:25”Det var så koldt, at karkluden knækkende” - Ingrid Nielsen fortæller
15:00Bulefiskeri (1:2)
15:30Drivjagt i Letland
16:00Direkte
17:00Guldsmed
17:30kager i Aarhus - (1)
18:00Forestillingen (11:11)
18:30Sorgenfrivang
19:35Hvad er klosterøl (1:2)
20:00Costa del Sol med Jacob Haugaard (12)
20:20
20:55Portvinsinstituttet (3:3)
21:55
22:25det bedste fra Studio 55 - (9)
23:25
   

Arrangementer og Sociale medier

 
 
dk4 | Rådmandsgade 55 | 2200 København N. | Tlf. 7025 3535
© Copyright dk4. Materialet må ikke gengives uden tilladelse.