Ved at benytte denne side er jeg indforstået med brugen af cookies.
Du kan læse mere om vores persondatapolitik (GDPR) på denne side
Accepter

Annonce

Vælg dato: 2020-09-29

Vis programmer fra kl.:
Tirsdag d. 29. september
00:35Vejen til lette perfekte bryn
00:50Rømø Tønder
01:35 (16)
02:05 (70)
03:05Fra polsk flygtning til kunstner i Danmark
03:35
04:05Søhøjlandet
05:00Kok
05:30 (17)
06:00Den vilde have
06:30Bent Angelo Jensen
07:00
07:30Gæst Jes Dige
08:00Jagt på Mallorca [15]
08:30Fluefiskeri for alle (2:2)
09:00den om grønlandske film [15] -
09:50Finansminister på et afbud - Bjarne Corydon
10:50
11:00 (70)
12:00September
12:30Den Store Omstilling (2:11)
13:00Lynæs Havn
13:50haven der aldrig sover -
14:30 (125)
15:00Luftfotoarkæologi
15:50
16:00Direkte
17:00Jes Fabricius Møller
17:45Thyborøn
18:25Om familie - med Karen Lumholt og Marie Høeg
19:00live fra Studio 55 -
20:00
20:35Restaurant Bacchus, Odense
21:20Dublin -
21:30september -
22:00mellem tradition og fornyelse - (1:2)
22:55Efterår 2020
23:30Dansk under tysk styre (2:6)
Onsdag d. 30. september
00:35Smedens fortælling
01:05Bakkens Hvile - bag kulisserne
01:35Thyborøn
02:15den om ungdomsserier -
03:10
03:35vegetarburgere i Aalborg - (3)
04:05
04:45Rebellen fra Hagenskov - Britta Schall Holberg
05:50
06:20
06:50Hvedeøl fra nær og fjern
07:10
07:20i ord og tegninger - Handel og entreprenørskab i Europa (3:5)
08:00Fluefiskeri for alle (1:2)
08:30Dåhjortejagt i Danmark [15]
09:00Gæst Nuuradiin Hussein
09:30Søpapegøjen i Frelsers Kirke
09:50 (1:3)
10:20 (125)
10:50Hedeby
12:00 (12)
12:30 (6)
13:00
13:35Om Vejlby Kirke ved Grenaa
14:05efter brexit og Covid-19 -
14:40
14:50
15:00den om besættelses-film [15] -
16:00
16:30- live fra Studio 55
17:40September
18:10september -
18:40
19:00 (70)
20:00Direkte
21:05
22:15
22:50Pias kamp i Indien -
23:40Om familie - med Karen Lumholt og Marie Høeg
Torsdag d. 1. oktober
00:15Fluefiskeri for alle (2:2)
00:45
01:35 (125)
02:05Samsø
02:50Kan et grønt foregangsland trække olie op af Nordsøen
03:50Bit Vejle, psaligrafikunstner -
04:25den om ungdomsserier -
05:25Guldkroen 11
06:00Hans Horn (1:2)
06:35Finansminister på et afbud - Bjarne Corydon
07:35Hvad er klosterøl (1:2)
08:00Samsø
08:50
09:00Bessekompagniet -
09:30 (3)
10:00 (2:3)
10:30
11:00i ord og tegninger - Pax Europeana - krig og fred i Europa (5:5)
11:45Alene, men ikke forladt (3:6)
12:20Peter Hertel Rasmussen
13:00Efterår i Dyrehaven
13:10Simone Lange
13:40fra ruin til kunst -
14:10EU’s betydning for landbruget og fødevareindustrien (3:6)
14:45Hvordan
Sushi
14:50
15:00 (70)
16:00Direkte
17:00Esben Kjær
17:35Køkkenhave
18:25Om dannelse - med Kasper Holten og Anne Sophia Hermansen
18:55River Jazz & Blues Band
20:05C.D.F. Reventlow
20:55september -
21:25Rebild Bakker Ruten -
22:05
22:40
23:10 (6)
23:40Den Store Omstilling (2:11)
   

Arrangementer og Sociale medier

 
 
dk4 | Rådmandsgade 55 | 2200 København N. | Tlf. 7025 3535
© Copyright dk4. Materialet må ikke gengives uden tilladelse.