Ved at benytte denne side er jeg indforstået med brugen af cookies.
Du kan læse mere om vores persondatapolitik (GDPR) på denne side
Accepter

Annonce

Vælg dato: 2019-06-16

Vis programmer fra kl.:
Søndag d. 16. juni
00:20Knud Sørensen - ”Bondeslutspil”
00:35Piccolina, Aarhus
01:00en ny generation -
01:30
02:00Kvinder i lastbilbranchen (1:2)
02:30Fra malersvend til minister - Thorkild Simonsen
03:30Ardéche
04:00Moritz Schramm
04:30Slagelse
05:20Barbara Hoff Esbjørn
05:50Görlitzer
06:00Bjørn Bredal
06:30
07:00Kinas fremmarch på verdensscenen
08:00Afrikansk bukkejagt
08:30Størfiskeri i Blue Rock (1:2)
09:00Bliv klar til sæsonen
09:30
10:00Det handler om smerte (6:6)
10:35 (3)
11:05
11:15Marianne Mark Laulund
11:35Københavns Metro 2018
12:30
13:00Sæson 2 (22)
14:00i mere end 100 år -
14:20Backstage -
14:50
15:00Gensyn på dk4
Hvalhajerne fra Donsol
15:30Gensyn på dk4
De danske kystlandskaber
16:00direkte
17:00Gæst Nuuradiin Hussein
17:30 (1)
17:45Revsnes hotell
18:10
18:25Om Spentrup Kirke
19:00
19:30Naja Marie Aidt, Line Knutzon og Mette Moestrup - ”Frit flet fællesbogen”
19:45Rundt i Jylland
Aqua Silkeborg
20:00Jagtmagasinet
Bukkejagt i Letland
20:30Fiskemagasinet
Størfiskeri i Blue Rock (2:2)
21:00”Falling in Love in Maastricht”
23:40den farverige maler -
Mandag d. 17. juni
00:05Bukkejagt på grænsen
00:35Sæson 2 (22)
01:30Odense (2)
02:00Poul Schlüter
02:40Tandklinikassistent
03:05Amagerbanens venner - Skinnecyklerne (2:2)
03:25 (96)
03:55 (2:3)
04:30Special - (3:10)
05:00Salsiccia-pølser med kartoffelmos
05:30 (5)
06:10Kystmuseet Rørvik
06:50Wienke Reimer
07:20Broholm
08:00Meditation
08:30
09:00i det nordlige Portugal -
09:30Afrikansk bukkejagt
10:00
10:30Om Brabrand Kirke
11:00Bertel Haarder
11:35Tom Høyem
12:25
12:55 (17)
13:25I skoven
13:45Bjørn Bredal
14:15Musikgalleriet, Mariehaven og Musikhotellet
14:45Naja Marie Aidt, Line Knutzon og Mette Moestrup - ”Frit flet fællesbogen”
15:00Scrapbooking - fra A til Z
15:40Kniv og gaffel - Restaurant Futten
16:00Direkte
17:00 (97)
17:30Musikmåltider
18:00
18:20
19:15Den gamle Mærsk-kaptajn fortæller
20:00
20:30Juni
21:00Borgring 2018
21:50Hedebølge på Aarhus Ø
22:00Jagtmagasinet
Bukkejagt i Letland
22:30Borneo (1:4)
23:00 (3)
23:35
Tirsdag d. 18. juni
00:10Det handler om smerte (6:6)
01:00Dy Plambeck: ”Mikael”
01:10
01:35
02:05Sæson 2 (22)
03:05Lone Kühlmann
03:4510 år i Aarhus -
04:15Caroline Weber
04:45
05:10Xenia Kofoed Nielsen
06:10
06:40Erling overdriver aldrig
Special - (10:10)
07:00Revsnes hotell
07:25 (6)
08:00Jagtmagasinet
Bukkejagt i Letland
08:30Borneo (2:4)
09:00 (3)
09:35ferie og sjov for hele familien -
10:00Jørgen Mads Clausen
10:35 (1)
10:50
11:00Sæson 2 (22)
12:00
12:30Nye klokker i Frelsers Kirke
13:00Eske Willerslev
13:30Luftfotoarkæologi
14:15Søren Ulrik Thomsen
14:55Hvordan
Memoteknik
15:00Børnefødselsdag
15:30Gæst Nuuradiin Hussein
16:00Direkte
17:00Lys i lampen (8:11)
17:30Spørg om EU og Europa
Aarhus (2)
18:00Classic Race Aarhus
18:05En tørstig dag på Bakken - med Carsten Berthelsen
18:35
19:00
19:30Dea Trier Mørch - ”Da jeg opdagede Amerika”
19:40 (1:3)
20:00
20:30 (1:2)
21:25Fra polsk flygtning til kunstner i Danmark
22:00den farverige maler -
22:25Maler
22:40Delizioso, Aarhus
23:10Juni
23:40dk4 på festival
Festivalfortællinger
   

Arrangementer og Sociale medier

 
 
dk4 | Rådmandsgade 55 | 2200 København N. | Tlf. 7025 3535
© Copyright dk4. Materialet må ikke gengives uden tilladelse.