Vælg dato: 2017-10-10

Vis programmer fra kl.:
dk4FIT - dk4FRITID
Tirsdag d. 10. oktober
04:20
04:50Det gode katteliv
05:20Ansigtszoneterapi
05:50Randers Regnskov
06:00Jørn Henrik Petersen
06:30Sensommer i haven
07:00Wraps med minibøffer
07:20Hvordan
Sorbet is
07:30med Benjamin
08:00Side by side
08:30Anchor River og Deep Creek
09:00
09:10Dansk Folkeparti
09:40 (6)
10:10Tom Høyem
11:00Arkæologien rundt
12:00
12:05Skattely og velfærd
12:40et nyt led i kæden - (2:5)
13:10
13:40Spørg om læsning
Special - (3:3)
14:00ånden lever videre -
14:30TV fra en anden planet
EU’s forslag til veje ud af gæld
15:00Harzen
15:30Gæst Mikael Jarnvig
16:00Direkte
17:00Parken Sport & Entertainment
18:00Birgitte Raaberg
18:30Musikalsk rejse
Tex Robinson, Vincent & Fernando, Birgit Langer m.fl.
19:00 (2)
20:15 (7)
21:25 (2:7)
22:00Kunst i øjet - Klaus Bahnsen
22:30Eventyrernes klub - Lars Ørlund fortæller
23:00Gæst Emmet Feigenberg
23:35Ribe 2017
Onsdag d. 11. oktober
03:30Preben Harris fortæller -
04:40Sæson 2 (1:2)
05:10Nye Borgerlige
05:45
06:20Troels Mylenberg
06:50
07:00TRX Suspension
07:15Handling skaber forvandling (4:4)
07:30med Benjamin
08:00Russian River og Quartz Creek
08:30Generationsjagt
09:00
09:10Gæst Emmet Feigenberg
09:40Ditte Tholstrup
09:55
10:40Nye tyske fortællinger
Tanja Duckers
11:10Karsten Voigt
11:40 (1:2)
12:15
12:45 (3:4)
13:20
13:30 (6)
14:00Else Kongsted
14:55Efterår i Dyrehaven
15:00 (2:7)
15:40Innovation og kultur viser vejen (2:4)
16:10 (2:2)
17:15Salon H.C. Andersen
Hørren
17:30med Benjamin
18:00EU som utopi
18:30Om kunst og læring
18:45Om Bliktrommen
19:20Den danske rejsebranche
20:00Direkte
21:05 (2)
22:30
23:00Gæst Ida Auken
23:25
00:00Anchor River og Deep Creek
Torsdag d. 12. oktober
04:20Mænds seksuelle præstationsangst
04:55
05:30Naturligvis
Slidgigt
06:00Lindhardt og Christiansen
06:30En film om sjællandske erhvervsskoler i udlandspraktik
07:00Crossfit
07:25Kostråd om
Spis mad med mindre salt
07:30med Benjamin
08:05
08:10ånden lever videre -
08:40
09:05Sommer i Geilo (2:2)
09:35COP21 og Trump
10:05
10:40Deleøkonomi
11:15 (2:4)
11:45En tysk whiskyhistorie
12:05Anke Spoorendonk
12:35Innovation og kultur viser vejen (2:4)
13:10
13:20
13:5010 år efter -
14:20Juice it up
Sæson 2 (2:2)
14:55EU som vækstmotor
15:25Gæst Kim Hartzner
16:00Direkte
17:00Ales fra alverden
17:25Årets Nabo 2017
18:00 (6)
18:30Thyra Frank
19:00Leif Davidsen
19:30
20:00”Kesselhaus 2017”
22:15Oktober
22:45
23:30Jørgen Benders dronningekjoler på Amailenborgmuseet
23:55 (53)
 
       
dk4 | Rådmandsgade 55 | 2200 København N. | Tlf. 7025 3535
© Copyright dk4. Materialet må ikke gengives uden tilladelse.

Annonce