Vælg dato: 2017-10-16

Vis programmer fra kl.:
dk4FIT - dk4FRITID
Mandag d. 16. oktober
04:30Sommer i Geilo (1:2)
05:00Danmark - det mindst korrupte land
05:30Sæson 2 (1:2)
06:00 (53)
06:30Fortid og fremtid (1:2)
07:00Handling skaber forvandling (4:4)
07:15Hjemmeyoga
Nakke, skuldre og tre positioner
07:30med Benjamin
08:00Grundfjeld og masseuddøen (1:4)
08:35
09:05Madbrød
09:20
09:30Bukkejagt i Ungarn
10:00 (7)
11:00Latinamerikansk
11:10 (2:7)
11:45
12:15Garage Du Pont, Berlin
12:40Lykke Friis
13:10ånden lever videre -
13:40Marianne Gaalaas-Hansen
14:35
14:50
15:00Havnerundfart med Peter Olesen (2:3)
15:30Journalistikkens ikoner: Sven Ove Gade
16:00Direkte
17:00Mette Bock
17:30Historie, madkultur og ældreomsorg viser vejen (3:4)
18:05NordvestXpeditionen -
19:45
20:00 (3)
21:15
21:45Oktober
22:15Produktion af Salmo-woblere (1:2)
22:45Nabojagt
23:10 (6)
23:40Britt Bager
Tirsdag d. 17. oktober
04:30
04:55Det kattens liv
Myter om katte
05:25Er antennerne ude eller inde?
06:00Fortid og fremtid (2:2)
06:35Læsetips Special
(3:5)
07:00Magert kød
07:30med Benjamin
08:00Nabojagt
08:30Produktion af Salmo-woblere (1:2)
09:00
09:30et nyt led i kæden - (3:5)
10:00Psykedeliske oplevelser
10:30Fra idé til virkelighed
11:00Øhrgaard og tyskere
Hans Magnus Enzensberger
11:35Bornholm 2015
12:45Hornung Møller
12:50
13:00 (7)
14:10
14:40Hvordan
Ølbrygning
14:50
15:00 (53)
15:30 (6)
16:00Direkte
17:00
17:30Efterår i Dyrehaven
17:40Ribe 2017
18:30Petra Böck, Die Paldauer m.fl.
19:00 (3)
20:15 (8)
21:20 (3:7)
22:15
22:45Kunst i øjet - Ulla Diedrichsen
23:15Oktober
23:45Gæst Ida Auken
Onsdag d. 18. oktober
04:15Juice it up
Sæson 2 (2:2)
04:45Særligt sensitive mennesker
05:15Randers Regnskov
05:20Folkebevægelsen mod EU
06:00Da Danmark stod op af havet (2:4)
06:35Gæst Mikael Jarnvig
07:00Frugt
07:30med Benjamin
08:00Produktion af Salmo-woblere (1:2)
08:30Side by side
09:00
09:10
09:40Obidos
10:15Hvordan måler man smerte?
10:50Hvordan
Dækskift
11:00Egon Bahr
11:35Inge Adriansen
12:10
12:20La’ det gro
Efterår i haven
12:55
13:25
13:55COP21 og Trump
14:30Den levende skov
15:00 (3:7)
16:00Birgit Lise Andersen
16:15 (2)
16:50Smagningen
17:15Oktober
17:45
17:55Bent Melchior
18:30Salon H.C. Andersen på Bakkehusmuseet med Jytte Abildstrøm og Frantz Howitz
20:00Direkte
21:05 (3)
22:20Gæst Kitte Wagner
22:50
23:45Produktion af Salmo-woblere (1:2)
 
       
dk4 | Rådmandsgade 55 | 2200 København N. | Tlf. 7025 3535
© Copyright dk4. Materialet må ikke gengives uden tilladelse.

Annonce