Annonce

Vælg dato: 2018-01-07

Vis programmer fra kl.:
Søndag d. 7. januar
02:00Danske mesterkokke - Henrik Yde, Kiin Kiin
02:45Gensyn på dk4
Anekdoter fra brillens historie
03:00 (2)
03:35Er tilgængelighed det nye vindmølleeventyr?
04:05
04:35Om at blive ældre
05:05”Det er aldrig for sent at sige sin mening”
05:35Tonny Vorm
06:05Panik på bjerget
06:40Eget ansvar eller centralstyre?
07:30Hobby og Fritid
Manden med de 66.050 kuglepenne
07:50
08:00Freddy Wulff krydser sit jagtspor
08:30Havfiskeri i Djupvik (2:3)
09:00 (59)
09:30
10:00How2scrap
Minialbums fra bunden
10:30Gardasøen, La Quercia
11:00
11:10Gæst Lasse Handberg
11:40Madbrød
12:00Om Bregnet Kirke
12:35
13:05
13:15 (2)
14:20
14:50
15:00Danske mesterkokke - Henrik Yde, Kiin Kiin
15:45Gensyn på dk4
Anekdoter fra brillens historie
16:00direkte
17:00Aarhus og Aalborg
17:30
18:00
18:30
19:00Live fra Studio 55 -
20:00Slyngeljagt
20:30Havfiskeri i Djupvik (3:3)
21:00Portræt af finalisterne (1:2)
22:00portræt af Sorella Englund -
23:05Rane Willerslev
23:45Bøffeljagt i Sydafrika
Mandag d. 8. januar
02:25
03:00Anja C. Andersen
03:30Menneskerettigheder i et handicapperspektiv
04:05Knogleskørhed
04:30Myter om katte
05:00 (59)
05:30Madbrød
05:50
06:20
07:00 (1)
07:50Kostråd om
Spis frugt og mange grøntsager
08:00Kerteminde 2017
08:45Gæst Anne-Cathrine Riebnitzsky
09:15Hvordan
Chokoladefabrikken - Chokoladeplader
09:20
09:30Freddy Wulff krydser sit jagtspor
10:00Nuovo Mario, Berlin
10:30Clemens Meyer
11:00Fortid og fremtid (1:2)
11:35
12:05Juice it up
Sæson 2 (2:2)
12:35Leif Davidsen
13:05Golf i Portugal, Algarve
(2:2)
13:35Søren Søndergaard
13:45Helle Bjerresgaard
14:50
15:00August Bournonville 200 år (9:14)
15:35Plejehjemmet Lotte
16:00Direkte
17:00Mysteriet om det bundfældede gær
17:30
18:00Om Bregnet Kirke
18:30Rane Willerslev
19:10Jesper Vind
19:50Snappas
20:00Portræt af finalisterne (1:2)
21:00
21:30Gardasøen, La Quercia
22:00Laksefiskeri i Alaska (1:4)
22:30Slyngeljagt
23:00 (1:2)
Tirsdag d. 9. januar
01:30Salon H.C. Andersen på Bakkehusmuseet med Jytte Abildstrøm og Frantz Howitz
03:00Hvordan måler man smerte?
03:35Naturen bestemmer
04:10EU, kommunerne og naturen
04:40Det kattens liv
Fokus på killingen og ungkatten
05:10Special - (5:10)
05:40Den levende skov
06:00
06:30En film om sjællandske erhvervsskoler i udlandspraktik
07:00Åndelig fitness
07:45Sådan finder du skyggerne
08:00Slyngeljagt
08:30Laksefiskeri i Alaska (2:4)
09:00Eget ansvar eller centralstyre?
09:50
10:00
10:20Karen Duve
10:50
11:30Christiansfeld
12:25Peter Christensen
13:00Jesper Vind
13:40Danske aktier
14:15Hvordan
Sushi
14:20
14:50
15:00 (59)
15:30
16:00Direkte
17:00Wraps med minibøffer
17:20
17:55Die Zillertaler Haderlumpen, Caro m.fl.
18:25Frihed og salg (2:3)
19:00Portræt af finalisterne (1:2)
20:00Santiano - Live fra Fischmarkthalle, Hamborg
21:35 (7)
22:30Kunst i øjet - Albert Bertelsen
23:00Mit danske Argentina
23:30Gæst Anne Dorte Michelsen
00:00Gardasøen, La Quercia
 
       
dk4 | Rådmandsgade 55 | 2200 København N. | Tlf. 7025 3535
© Copyright dk4. Materialet må ikke gengives uden tilladelse.

Annonce